Atrakcje w okolicy

Zakopane to niewielkie miasto położone u podnóża malowniczych Tatr. Bywa nazywane zimową stolicą Polski, jednak jego niepowtarzalny klimat co roku przyciąga rzesze turystów, niezależnie od panującej pory roku i pogody. Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które pragną wypocząć, korzystając przy tym z rozmaitych atrakcji, jakie oferuje miasto i okolice.

Wycieczki w góry

Są jednym z głównych powodów, dla których turyści decydują się zatrzymać w Zakopanem. Jest ono doskonałą bazą wypadową na różnorodne szlaki. Bez problemu dostaniemy się na trasy prowadzące na najbardziej popularne szczyty, takie jak Giewont, Kasprowy Wierch, Nosal czy Gubałówka. Możemy także wybrać się nad Morskie Oko, czy przespacerować po urokliwej Dolinie Kościeliskiej. Miejsce to jest często wybierane przez rodziny z dziećmi i rowerzystów, ze względu na szerokie, utwardzone drogi, jednak korzystają z niej również osoby pragnące zwiedzić jaskinie i nacieszyć oczy malowniczymi widokami. 

Co więcej, miasto jest również przygotowane na turystów niebędących amatorami pieszych wycieczek, którzy z przyjemnością skorzystają z kolejek, za pomocą których dostaną się na niektóre szczyty.

 Strefa relaksu

Podnóże Tatr jest także bogate w atrakcje wodne. Ze względu na turystów, zarówno w Zakopanem, jak i w okolicznych miejscowościach, powstało sporo parków wodnych, w których można skorzystać z basenów termalnych oraz zabiegów relaksacyjnych. Znajdują się w nich również atrakcje dla najmłodszych, w których skład wchodzą m.in. zjeżdżalnie, nauka pływania czy trampoliny. Często, tego typu obiekty wyposażone są w część hotelową, przez co chętnie korzysta z nich coraz więcej przyjezdnych. 

Na terenie Zakopanego znajduje się również odkryte kąpielisko z widokiem na pasma górskie. Zbiornik wypełniony jest wodą geotermalną, bogatą w cenne minerały, takie jak m.in. wapń, magnez czy potas. 

Inną wodną atrakcją, która jest idealnym sposobem na odprężenie i relaks w otoczeniu przyrody, jest spływ Dunajcem. Podróżując tratwą można podziwiać dziką przyrodę i niepowtarzalny górski krajobraz. Wiele firm proponujących tego typu wycieczki, zapewnia transport na miejsce spływu oraz dodatkowe atrakcje w trakcie jego trwania, takie jak m.in. zwiedzanie regionalnych zabytków.

Dla fanów mocnych wrażeń

Południe Polski przyciąga także miłośników adrenaliny, ponieważ mogą oni skorzystać z wielu ekstremalnych atrakcji. Firmy z Zakopanego i okolic zapewniają niezbędny sprzęt i warunki, dzięki którym z tego typu aktywności mogą skorzystać wszyscy turyści poszukujący mocnych wrażeń, bez względu na posiadane doświadczenie. 

Osoby poszukujące rozrywki mogą skorzystać z wycieczek quadami, podczas których wraz z przewodnikiem możliwe jest przemierzanie dzikich, terenowych szlaków oraz delektowanie się zapierającymi dech w piersiach widokami, przy dźwięku silników. 

Fani aktywności wodnych z pewnością skuszą się na rafting, czyli spływ Dunajcem przy pomocy pontonów lub kajaków. Podczas takiej wycieczki, której poziom trudności dopasowany jest do biorących w niej udział uczestników, zmagają się oni z falami i rwącym nurtem, jednocześnie podziwiając niecodzienne widoki i krajobrazy. Mogą oni także skorzystać ze spływu na plastikowej desce. Hydrospeed wymaga dobrej kondycji, dlatego dedykowany jest głównie bardziej doświadczonym osobom.

Białe szaleństwo

Nie bez powodu Zakopane nazywane jest zimową stolicą Polski. Miasto oferuje bogatą ofertę sportów i atrakcji zimowych, o czym świadczą m.in. liczne wyciągi narciarskie, takie jak Kasprowy Wierch, Gubałówka, Harenda, Nosal czy Polana Szymoszkowa. Przy wielu z nich funkcjonują szkoły narciarskie, co czyni z nich miejsca atrakcyjne nie tylko dla profesjonalistów, ale i amatorów. W Tatrach można także znaleźć trasy dla osób, które bardziej niż szusowanie po stokach wolą narciarstwo biegowe. 

Zwolennicy bardziej ekstremalnych form aktywności mogą skorzystać z górskich wypraw na skuterach śnieżnych, które niejednokrotnie połączone są z ogniskiem, przez co gwarantują jeszcze bardziej wyjątkowe wspomnienia dla osób biorących w nich udział. 

Również ciekawą, lecz znacznie bardziej wymagającą atrakcją, jest nurkowanie pod pokrywą lodową. Ze względu na użycie specjalnego sprzętu i trudne warunki, zwykle korzystają z niego osoby o nieprzeciętnej kondycji, na co dzień aktywne fizycznie. 

Jak widać, Zakopane i okolice to coś więcej niż zapach wędzonych oscypków i aromat góralskich potraw, roznoszący się po Krupówkach. Swoją popularność zawdzięcza przepięknym widokom, przyjaznej atmosferze i licznym atrakcjom, z których każdy wybierze coś dla siebie.

Okolica i my

W najbliższej okolicy można odwiedzić bacówkę, w której wytwarzane są prawdziwe oscypki.

Doskonała lokalizacja, przystępne ceny i przytulne wnętrza wynajmowanych przez nas chat góralskich zapewniają idealne warunki do noclegu oraz wszystko, czego potrzebujesz, aby spędzić niezapomniany urlop.